S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Prezeraním tejto stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.

Použitie podkladového okenného profilu

Dôležitosť použitia podkladového okenného profilu / podmurovacej lišty pri osádzaní nového okna


Všetci renomovaný výrobcovia plastových okien používajú podkladový PVC profil, ktorý plní niekoľko dôležitých funkcií a je umiestnený na spodnej strane rámu okna. Podkladový PVC profil sa využíva ako transportný profil pri preprave nových okien určených na inštaláciu. Okno následne pri transporte „nesedí“ priamo na ráme, ale na podkladovom okennom profile (podmurovacej lište).

 

Pri osádzaní nového okenného rámu sa okno osádza na podkladový PVC profil, ktorý následne obmedzuje vznik tepelných mostov. Podkladový parapetný/okenný profil má skvelé mechanické vlastnosti, znesie vyššie zaťaženie a vyrába sa v ELMONT NB, s.r.o. pre všetky typy kvalitných okien podľa požiadaviek.

Podkladový parapetný/okenný profil slúži ako parapetový doraz pre vnútorný parapet (vnútorný parapet sa k podkladovému profilu priamo priráža) a pre ľahšie ukotvenie vonkajšieho parapetu (neodbornou montážou parapetu môže dôjsť k upchatiu odvodňovacích drážok alebo sa voda dostane pod parapet a začne narúšať vonkajšiu omietku).

Pri meraní otvoru na nové plastové okná a vymeriavaní nových okien na osadenie je potrebné počítať aj s podkladovým profilom (zväčša 30 mm), keďže výrobca výšku okien uvádza bez podkladového parapetného/okenného profilu. Do výroby a objednávky uveďte výšku okna bez podkladového profilu, aby mal výrobca jasno, aké okno vyrobiť.

ELMONT NB, s.ro. je renomovaný výrobca podkladových profilov s tesnením z mäkčeného PVC, ktoré zabraňuje prenikaniu vzduchu t.j. prefukovaniu.

ELMONT NB s.r.o.

Špecializujeme sa na extrudovanie PVC. Vyrábame elektroinštalačné PVC káblové žľaby, chráničky LRU, PVC rúrky s hrdlom (PRL a PRV), PVC odvetrávacie rúry, podkladové profily pre plastové okná a rohové omietkové lišty.

Kontaktujte nás

Hviezdoslavova 20,
968 01 Nová Baňa

Tel.: 045 / 685 68 64
Mob.: +421 910 944 955

Email: elmont@elmontnb.sk

Website: www.elmontnb.sk

Sociálne siete

Extrudovanie PVC - ELMONT NB, s.r.o., Hviezdoslavova 20, 968 01 Nová Baňa © 2003 - 2020 ELMONT NB, s.r.o. All Rights Reserved. Designed By MarekR. Produced By umaa.

Search