S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Prezeraním tejto stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.

Extrudovanie

Extrudovanie


ELMONT NB, s.r.o. sa zameriava na výrobu plastových výrobkov extrudovaním z granulátu PVC alebo kvalitného recyklovaného regranulátu PVC.

ELMONT NB, s.r.o. vyrába extrudovaním produkty:

 

Extrudovanie plastov

 

Extrúzia čiže vytláčanie alebo pretláčanie je druh výrobného procesu pri výrobe plastových výrobkov. ELMONT NB, s.r.o. využíva pri výrobe najmä granuláty a regranuláty PVC. Pomocou teploty a tlaku je vstupný materiál (plastový granulát) roztavený a prostredníctvom závitovky (šneku) a matrice je extrudovaný / vytlačený do výsledného tvaru resp. profilu. V chladiacej vani je profil ochladzovaný, následne sušený a rezaný do požadovanej dĺžky.

PVC

PVC alebo polyvinylchlorid je populárny plastový polymér so širokou škálou použitia v produkcii plastových výrobkov. PVC môžeme považovať za veľmi chemicky a biologicky odolný materiál. Výroba PVC je konkurencieschopnejšia ako výroba iných termoplastov, čo z neho robí efektívny materiál na použitie v mnohých aplikáciách.

PVC sa bežne využíva v automobilovom priemysle, stavebníctve, vodoinštaláciách, elektroinštaláciách, námorníctve, nábytkárstve a pri výrobe záhradkárskej techniky, okien a dverí. PVC možno využiť napríklad pri výrobe týchto produktov: hadice, tesnenia, redukcie, rúry, trubky, lemovania, podlahy, púzdra, nárazníky, odkvapy, okenné profily, dvere, zárubne a rôzne prípojky, či spojky a iné.

ELMONT NB s.r.o.

Špecializujeme sa na extrudovanie nemäkčeného PVC. Vyrábame elektroinštalačné PVC káblové žľaby, chráničky (PRL a PRV), PVC rúrky s hrdlom, PVC odvetrávacie, kanalizačné a odpadové rúry, zubové dištančné lišty pre betonáž, podkladové profily pre plastové okná, transportné profily pre plastové okná a rohové omietkové lišty.

Kontaktujte nás

Hviezdoslavova 20,
968 01 Nová Baňa

Tel.: 045 / 685 68 64
Mob.: +421 910 944 955

Email: elmont@elmontnb.sk

Website: www.elmontnb.sk

Sociálne siete

Extrudovanie PVC - ELMONT NB, s.r.o., Hviezdoslavova 20, 968 01 Nová Baňa © 2003 - 2020 ELMONT NB, s.r.o. All Rights Reserved. Designed By MarekR. Produced By umaa.

Search