S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít. Prezeraním tejto stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.

Ochrana káblov

Priemyselná a interiérová ochrana káblov


ELMONT NB, s.r.o. má takmer 30 ročné skúsenosti s výrobou produktov pre priemyselnú ochranu elektroinštalačných a telekomunikačných káblov. Vyrábame kvalitné produkty pre domáce a priemyselné použitie.

 

Je potrebné umiestňovať elektrické káble do chráničky?

Pri elektroinštaláciách v domácnostiach alebo priemysle sa častokrát montážnici a elektrikári stretávajú s otázkou použitia chráničiek kabeláže (LRU, PRV, PRL – ohybných alebo pevných).

Z technického hľadiska sú oba varianty: použitie chráničky alebo volné uloženie kábla správne. Čo sa týka funkčnosti a ochrany kabeláže pred mechanickým poškodením (preseknutie kábla, poškodenie izolácie), tak jednoznačne odporúčame použitie chráničiek. Elektrikári a montážnici elektroinštalácií sa síce snažia šetriť svoj čas a peniaze klienta, ale vstupná investícia do kúpi chráničiek naozaj nie je taká vysoká ako možné riziká mechanických poškodení kabeláže.

Ďalšou výhodou je možná výmena káblov po určitom čase prevádzky. Odpadá tak nepríjemné sekanie omietky po dĺžke kábla. Stačí kábel vytiahnuť z chráničky a pomocou preťahovacieho pera navliecť nový. Vždy odporúčame používať chráničky s väčším priemerom, aby bolo umožnené elektrikárom v prípade potreby pridať ďalší kábel. Napríklad ak budete v budúcnosti potrebovať doplniť nejaký dátový alebo koaxiálny kábel z jednej miestnosti do druhej, tak pomocou preťahovacieho pera ho cez chráničku bez problémov pretiahnete.

Použitím chráničiek získate vyššiu ochranu káblov pred mechanickým poškodením a v prípade výmeny resp. pridávania káblov v budúcnosti aj vyšší komfort.

ELMONT NB s.r.o.

Špecializujeme sa na extrudovanie PVC. Vyrábame elektroinštalačné PVC káblové žľaby, chráničky LRU, PVC rúrky s hrdlom (PRL a PRV), PVC odvetrávacie rúry, podkladové profily pre plastové okná a rohové omietkové lišty.

Kontaktujte nás

Hviezdoslavova 20,
968 01 Nová Baňa

Tel.: 045 / 685 68 64
Mob.: +421 910 944 955

Email: elmont@elmontnb.sk

Website: www.elmontnb.sk

Sociálne siete

Extrudovanie PVC - ELMONT NB, s.r.o., Hviezdoslavova 20, 968 01 Nová Baňa © 2003 - 2020 ELMONT NB, s.r.o. All Rights Reserved. Designed By MarekR. Produced By umaa.

Search